WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Orijen Köpek Maması 

Orijen Köpek Maması 

Orijen köpek maması incelemesi sonucu zengin içerikli, büyük bir kısmını et besini geriye kalan kısmını sebze ve meyve besinlerinin oluşturduğu oldukça besleyiciolması yönünde sonuçlara ulaşılmıştır.İçeriğinin % 80’i et unsurundan oluşmaktadır. Burada hedef alınan nokta şudur. Köpeklerinin atalarının da eskilerde satılık köpek mamalar bulunmadığı dönemlerde et ile beslenmeleridir. Söz konusu duruma uygun olarak hazırlanmış nitelikli bir ürün olması yönüyle fark yaratır.   

Geriye kalan % 20’lik kısmı sebze ve meyvelerden üretilmiştir. Ancak muhtevasında tahıl unsurundan yararlanılmamıştır. Proteinin ölçüsünün arttırılmasıyla kullanılması mamaya kolay sindirilebilirlik özelliğini katmıştır. Protein sadece sindirim sistemi için gerekli olmamakla birlikte köpeğinizin tüy dökülmesine karşın tekrardan tüylerinin büyümesi için muhafaza ettiği metionin maddesiyle buna olanak sağlar. Protein eksikliğinden kaynaklı tüy dökülmesinde köpeğinizin tüyleri kırılgan, seyrek olabilmektedir ve kuruyabilmektedir. 

Karbonhidratın az kullanılmasıyla birlikte kan şekerini düzenlemektedir, kanda ki insülin hormon düzeyini sağlamaktadır, yine kanda bulunan trigliserit adında ki yağın artmasını sağlamaktadır, HDL kolesterolünü ayarlamaktadır. Kalp ve şeker hastalıklarına karşı önlem almaktadır. Köpeklere şekerli gıdalar yavru köpek fiyatları verilmemesi gerektiğinin de şeker hastalığına yakalanmamalarına dair iyi bir ilişkisi vardır. Yüksek karbonhidrat köpeğinizi şişmanlatacağından hareketlerini de kısıtlayacaktır. Orijen mamalarının karbonhidrat yüklü olmaması ürünün besin değerini arttırmaktadır. 

Dengeli yağ kullanımı sayesinde hem A, D, E, K vitaminlerinin yağda çözünmesini sağlayacaktır hem de yağ organları çevreleyerek dış etkenlere karşı tedbir almaya olanak sunmaktadır. Midede uzun süre kalması köpeğiniz de çabuk açlık hissi uyandırmayacaktır. Fosfolipit beyin ve sinir damarları için gereklidir dolayısıyla köpeğinizin beyin ve sinir damarlarının gelişimini sağlamaktadır. Sonuç olarak proteinin yüksek kullanılması, yağın dengeli ölçülerle kullanılması ve karbonhidrat oranının az olması köpeğinizin sağlıklı gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. 

Ürünün karbonhidrat değerinde kullanılan hammaddesi patatestir. Patates tüketilmesi gereken besinler arasında 17. sıra da yer almaktadır. İçeriğinin lif bakımından zengin olması bağırsakların iyi çalışmasını sağlayarak temizlemektedir. Bu da kolay sindirimin kapılarını açmaktadır. Vücudun barındırdığı toksit maddelerinin atılmasını sağlamaktadır.Sert cisimleri parçalamaktadır. Troid bezlerini metodik olarak çalıştırmaktadır. Patates tüketimi köpeğinize hareketlilik kazandıracak onunla oyun oynarken onun hareketliliğinden keyif alacaksınız. Bazı köpeklerin sinir sisteminde görülen bozukluk nedeniyle köpeklere yaklaşmaktan çekinmenize neden olan şudur ki B vitamini eksikliğinden mahrum kalmasıdır. 

Yanı sıra yukarıda bahsetmiş olduğum gibi yine B vitamini tüketmesiyle kıl dökülmesine karşı tedbir alınabilmektedir. Dehidrasyon adı verilen su kaybı sonucunda köpeğinizin derisinde kuruluk görülebilir Orijen mamanın içerisinde ki B vitamini sayesinde bu durum önlenebilir olmayı satılık köpek yavrusu gösterir durumdadır. Kolin köpeklerin karaciğerinden sentezlenebilmekte ancak karaciğerin kloinv sentezleme de yetersiz kalması durumunda B vitamininden alınabilir. B vitamini aynı zamanda büyümeyi sağlamaktadır. Eksikliği halinde görme bozukluğuna da neden olmaktadır. 

Köpeğiniz de ışıktan çekinme durumları da ortaya çıkabilmektedir. İçeriğinde bulunan fosfor kemiklerin ve diş yapısının gelişimini sağlamaktadır. Dokuların tamirinde etkilidir. Protein sentezinde işlev gösterir böylece büyümeyi sağlamaktadır. Karbonhidrat ve yağın emilimini temin eder. Fosfor ATP’nin yapı taşını oluşturmakla birlikte bu arada enerjiyi ambarlamakta ve kullanımını sağlamaktadır. Kas kasılması, kalp atışının ve böbreklerin iyi çalışır hale getirilmesi için önem teşkil eder. Sinir iletilerini kontrol eder. 

Bahsi geçen patatesin içerisinde bulunan bu besinler sayesinde köpeğinize gönül rahatlığıyla Orijen mamalarını yedirebilir ve köpeğinizin sağlıklı gelişimini hem zihinsel hem de fiziksel yönden sağlayabilirsiniz. Orijen mamanın önemli bir kazanımı da bünyesinde ethoxyquin adı verilen zehirli gıda katkı maddesini bulundurmamasıdır. Bu katkı maddesinin olmaması ürünün ne kadar esenlik anlamında hem de tazelik anlamında kaliteli olduğunu gösterir.Tüm yazılı metinleri toparlarsak Orijen mama köpeğinizin sağlığı açısından yetkin bir üründür. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: