WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Royal Canin Köpek Konserve Maması 

Royal Canin Köpek Konserve Maması 

Evinizde köpek bakmak istiyorsanız, bir takım kurallara uymalısınız. Bunlardan önemli olan birtaneside, köpeklerin sosyalleşmesinin sağlanmasıdır. Köpeğiniz sosyalleşmenin eşliğinde, toplum içinde nasıl davranması gerektiğini öğrenecek, bu sayede çevresine bir takım rahatsızlıklar vermeyecektir. Bir çevreye satılık köpek bağlı olarak bakılan köpeklerin sosyalleşmesinin sağlanmaması, köpek sahiplerine de bir takım sorumluluklar yüklemektedir. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 5.maddesine göre, köpek sahiplerinin, köpeklerinin çevreye zarar ve rahatsızlık vermemelerine yönelik tedbir alma zorunlulukları vardır. 

Aksi durumda, köpek sahiplerinin herhangi bir şikâyete maruz kalmaları halinde, bu sorumluluklarını yerine getirmemelerinden kaynaklanan, bazı idari cezaların uygulanması söz konusu olacaktır. Köpek bakmak, çevreye rahatsızlık vermek, zarara uğratmak demek değildir. Sevdiğiniz, bakımını üstlendiğiniz köpeğinizin, çevrede bulunan ve köpeklerden korkan insanları ve özellikle çocukları korkutmasına göz yummamalı ve gereken her türlü tedbiri almalısınız. Bir köpeğe sahiplenmişseniz, onun sosyalleşmesi için gereken eğitimi vermeli ve çevresiyle uyumlu ilişkiler kurmasını sağlamalısınız. Sosyalleşmeyen saldırgan bir köpeğiniz varsa, kesinlikle çevrede sizden ayrı, tasmasız dolaşmasına izin vermemelisiniz. 

Köpeklerin sosyalleşmesi, daha yavruyken başlanması gereken bir eğitimdir. Sosyalleşme eğitimi ile beraber köpeğiniz çevresine zarar vermeden yaşamayı öğrenecek, bu durum hem sizin hem de köpeğinizin lehine olacaktır. Sosyalleşmesi sağlanan köpek, çevresiyle daha uyumlu olduğundan, daha özgür, doğal yavru köpek fiyatları olarak da daha mutlu olacaktır. Köpeğinizin sosyalleşmesini sağladığınız takdirde, sizde çevresine zarar vermeyen ve saldırgan davranmayan köpeğinizden dolayı, birçok şikâyetten kurtulmuş olacaksınız. Köpeğinizin çevreyle uyumunun sağlanması, yani sosyalleşmesinin dışında, ona karşı daha birçok sorumluluğunuz vardır. 

Köpeğinizin beslenmesi, onun sağlığı için yapabileceğiniz en önemli görevlerinizden biridir. Köpeğinizin doğru beslenmesini sağlamanız, onun tüm yaşamı boyunca sağlıklı bir köpek olmasının en temel kuralıdır. Doğru beslenen, beslenmesi sırasında hata yapılmayan ve bilinçli beslenen köpekler, daha sağlıklı bir hayat süreceklerdir. Köpek beslenmesinin ana kuralı, köpeğinizin ihtiyacı olan besin gruplarını, günlük olarak yeteri miktarda almasının sağlanmasıdır. Bunu sağlamak içinde, köpeğinizi artık yemeklerle beslememeniz önemlidir. 

Artık yemeklerle beslenen köpekler, en büyük ve sık yapılan hataya maruz kalacaklardır. Köpeklerin beslenmesi, doğru beslenmelerinin sağlanması adına, asla artık ev yemekleri ile sağlanmamalıdır. Artık ev yemekleri ile beslenen köpekler, günlük ihtiyaçları olan besin gruplarını karşılayamazlar. Ayrıca artık ev yemekleri, içerdiği fazla kalori ve yağ oranı ile köpeklerde obeziteye neden olacaktır. Obezite sorunu, köpeklerde asla istenmeyen bir durumdur. Çünkü sağlıksız bir kilo, köpeklerde birçok ciddi hastalığa neden olan, büyük bir sorundur. 

Köpeklerin doğru beslenmesinin en mantıklı yolu, köpeklerin hazır köpek mamaları ile beslenmesidir. Hazır köpek mamalarının içerikleri, köpeklerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış, onların sağlığını en iyi şekilde satılık köpek yavrusu koruyacak mamalardır. Ancak köpek maması ile beslenen köpekler için kullanılan mamaların da, kaliteli ve doğru mama olması önemlidir. Royal Canin köpek konserve maması, sözü edilen köpek mamalarından, kalitesiz mamalara örnektir. Royal Canin köpek konserve mamalarının en belirgin özelliklerinden bir tanesi, içeriğinin köpekler için çok zararlı olan soya ve et ürünlerinden oluşmasıdır. Soya köpek sağlığını olumsuz etkileyen, oldukça kalitesiz bir üründür ve köpek mamalarında kullanılması asla önerilmez.  

Et ürünleri ise, köpek maması firmalarının maliyeti düşürmek için, gerçek et yerine kullandıkları, hayvanın yenmeyen zararlı bölümlerinden oluşan ve oldukça zararlı ürünlerdir. Royal Canin köpek konserve mamalarında oldukça düşük oranda et kullanılması, mamanın kalitesiz olmasının belirgin özelliklerinden bir tanesidir. Ayrıca mamada kullanılan özellikle mısır ve pirinç gibi köpekler için oldukça zararlı tahılların kullanılması, mamanın daha çok sağlıksız bir mama haline gelmesine neden olmuştur. İçeriğinde bulunan mısır glüteni, şeker pancarı küspesi gibi daha birçok sağlıksız ürün nedeniyle, kullanılması önerilmeyen bir köpek mamasıdır. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: