WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Royal Canin MediumDermacomfort Deri ve Tüy Problemli Köpekler İçin Mama 

Royal Canin MediumDermacomfort Deri ve Tüy Problemli Köpekler İçin Mama 

Evinizde sizinle birlikte yaşayan bir köpeğiniz varsa, onun beslenme ve bakımına dair bilmeniz gereken pek çok şey var demektir. Bu bilgileri edinebileceğiniz en güvenli ve doğru yer uzman veteriner hekimin bulunduğu veteriner muayenenledir. Ancak bu tür imkânları bulunmayan hayvan severler için bazı satılık köpek internet sitelerinde yer alan bilgiler yararlı olabilmektedir. Sınırları kesin olarak belirlenemeyen dijital ortamda milyonlarca doğru bilgi yer aldığı gibi aynı miktarda yanlış bilgilere de rastlanılmaktadır. Bu bilgileri okuduğunuz ilk anda uygulamamanız gerekmektedir. İnternet sitesinde okuduğunuz her bilgiyi teyit ettikten sonra uygulayınız. Köpeklerin beslenmesi ve bakımıyla ilgili merak edilen soruları sizler için cevapladık. Gerçek tecrübelerden ve uzman yorumlarından oluşan bu yazı sizi yanlış bilgiler edinmeye sevk etmeyecektir.  

Köpeklerin beslenmesinde önemli noktalar nelerdir? 

Evcil köpekler doğru şekilde ve sağlıklı beslenebilmek için sizin yardımınıza ihtiyaç duyarlar. Bilince ve iradeye sahip olmayan hayvanlar için bilinç ve iradenizi kullanarak en doğru mamayı seçmelisiniz. Doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi olan köpek ya da kedilerin her türlü yiyeceği yiyebildiklerine inanmamalısınız. Köpeklerin sindirim ve bağışıklık sistemleri insanlarınkinden çok farklıdır. Bu nedenle, insanların rahatlıkla yiyebildiği bazı besin maddeleri köpekler için oldukça zararlıdır. 

İnsanların en çok yaptığı hataların başında gelen evcil hayvanlarını artık yemeklerle beslemeyi siz yapmamalısınız. Sağlıklı bir köpeğinizin olması sizin sağlıklı olabilmeniz için de gereklidir. Yedikleri yiyeceklerden dolayı sağlıkları yavru köpek fiyatları  bozulan köpeklerin deri ya da tüylerinde biriken bakteriler sizin sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyebilir. Evcil köpeğinizi onlar için yaşları, kiloları, ırkları ve başka bazı kriterler de göz önünde bulundurularak özel olarak imal edilen yaş ya da kuru mamalarla beslemelisiniz. Aksi halde, köpeğinizin sağlığının bozulma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Köpeklerin aşırı tüy dökmesi yalnızca mevsimden kaynaklanmıyor olmayabilir 

Köpekler ve kediler belirli dönemlerde tüy dökmeye başlarlar. Her dönemde dökülen tüyler görülebilir. Ancak, tüy dökme dönemlerinde evinizin yerleri köpek tüylerinden geçilmez hale gelebilir. Bu durum, her zaman tüy dökme döneminin gelmesinden kaynaklanmaz. Bazen de köpeğinizin yediği mamayı değiştirmenizi gerektiren bir işaret olabilir. Bu durumda uzman bir veteriner hekime başvurarak ne yapmanız gerektiği konusunda çeşitli tavsiyeler almanız gerekiyor. Aşırı tüy dökme normal bir durum olabilir. Ancak, evcil dostunuzun sağlıklı olmama ihtimali de bulunmaktadır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için ilk adımda köpeğinizin her gün yediği mamada değişiklik yapmak işe yarayabilir. Bu işe yaramazsa deri problemi olup olmadığının tespiti için veteriner hekime gitmeniz gerekmektedir. 

Aşırı tüy döken köpekler için önerilen bir mama markası vardır 

Aynı ortamda yaşadığınız ya da uzun saatleri birlikte geçirdiğiniz evcil dostunuzun aşırı tüy dökmesi bir süre sonra katlanılmaz bir hal alabilir. Bu durumu tamamen ortadan kaldırmak mümkün değildir. Ancak, bir takım satılık köpek yavrusu çözümler üretilmesi mümkündür. Köpeğinizin her zaman tükettiği mamayı değiştirerek tüy dökme problemine çözüm bulmayı deneyebilirsiniz. Aşırı tüy döken ve deri problemi olan köpekler için özel olarak üretilmiş olan Royal Canin MediumDermacomfort Deri ve Tüy Problemli Köpekler İçin Mama pek çok köpek sahibi tarafından tam not almıştır. 

 Aynı zamanda çok ayıda uzman veteriner hekim tarafından da önerilen bu mama, sorunun çözümü olabilir. Köpekler yedikleri bazı yiyeceklerle ilgili sindirim problemleri yaşayabilirler. Bu durumda ise, deri problemleri ve aşırı tüy dökme sorunu ortaya çıkabilmektedir. Çoğu uzman tarafından önerilen bu değişikliği yapmanızın ardından köpeğinizin tüy dökme oranını birkaç gün boyunca gözlemlemelisiniz. Değişiklik göremediğinizde, bir uzmandan yardım almalısınız. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: